Honeywell podseća studente sa tehničkih koledža i univerziteta širom sveta da podnesu apstrakte za godišnje Honeywell studentsko takmičenje. Studenti su pozvani da predlože inovacije o načinima unapredjenja procesne industrije. Komisija sastavljena od stručnjaka iz ove oblasti izabraće tri pobednika, po jedanog za svaku regiju.
Poboljšanje efikasnosti, produktivnosti, pouzdanosti, bezbednosti i održivosti su ključna pitanja koja inženjeri treba da razmotre kada razvijaju inovativne i jedinstvene načine korišćenja dan-za-dan alata. Imajući ovo u vidu, studenti su pozvani da pokažu svoju kreativnost pomoću Honeywell UniSim Design Suite softvera za kreiranje procesa usmerenog na rešavanje kritičnih industrijskih poslovnih problema. UniSim Design Suite je intuitivan i interaktivan procesni model, koji nudi talentovanim inženjerima mogućnost kreiranja ustaljenog stanja i dinamičnih modela za industrijski dizajn, performanse praćenja, rešavanje problema, operativno poboljšanje, poslovno planiranje i upravljanje imovinom.
Tri pobednika će biti objavljena, po jedan iz svakog regiona. Pobednici i njihovi mentori će biti pozvani da predstave svoj projekat na Honeywell Users Group 2012 konferenciji u svom regionu: Amerika (Feniks, 10-15 jun), Azija-Pacifik (Gold Coast, Australija, 5-9 avgust) ili EMEA (Istanbul, Turska, 13-16 novembar). Honeywell će pokriti troškove puta, smeštaja i registracije. Mentor će takođe imati priliku da prisustvuje veoma temeljnom i informativnom kursu obuke u jednom od Honeywell koledža.
Abstrakte, dužine otprilike 300 reči, uz kratku prezentaciju, treba podneti u sledećim rokovima: Amerika: 4 Maj 2012, Azija-Pacifik: 30. april 2012, EMEA: 30. avgust 2012.
Raniji pobednici Honeywell takmičenja su:
- Miroslav Pajić i Harsh Jain sa Univerziteta u Pensilvaniji, za wireless senzor-aktuator-kontroler (WSAC) mreže kao jedno od rešenja za praćenje i rad automatskih sistema za manje troškove instalacije i održavanja.
- Rajab Khalilpour sa Univerziteta u Sidneju, za simulaciju i optimizaciju termoelektrane koristeći proces na bazi rastvarača posle sagorevanja ugljenika i apsorbovanje do 90 odsto CO2 emitovanog od uglja elektrane koristeći reaktivne apsorbente.
- Igor Krilov sa Moskovskog instituta za fiziku i tehnologiju, na korišćenju UniSim Dizajn simulacije za verifikaciju rezultata postignutih korišćenjem prvih principa modelovanja. Rezultati se mogu uključiti u novi alarm tehnologije realnih objekata za proizvodnju amonijaka.